نشست الزامات قانونی بودجه سال ۹۸

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تاکید رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد بر هدفمندی و برنامه ریزی در هزینه ها و اجتناب از ایجاد تعهد مازاد بر اعتبار

در نشستی که با حضور جمعی از معاونین دانشگاه، رؤسای دانشکده ها، رؤسا و مدیران بیمارستانهای تحت پوشش، مدیران شبکه های بهداشتی و درمانی، مسئول امور مالی کلیه واحدهای دانشگاه، مسئول درآمد بیمارستانها و جمعی از مدیران ستادی در تاریخ 98/02/14 در مجتمع سپید برگزار گردید. رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد بر هدفمندی و برنامه ریزی در اختصاص اعتبارات و هزینه ها تاکید و اظهار کرد: باید تلاش شود ضمن صرفه جویی در هزینه ها، خدمات حوزه سلامت نیز به شکل مطلوبی به مردم ارائه شود.

دکتر محمد رضا دارابی در نشست الزامات قانونی بودجه سال ۹۸ با بیان اینکه در سال جاری تمام سازمان ها و دوایر دولتی با مشکل کمبود بودجه مواجه هستند و دانشگاه های علوم پزشکی نیز از این قاعده مستثنی نیستند خاطر نشان کرد: حوزه سلامت حوزه حساسی است و کمبود منابع مالی در ارائه خدمات سلامت توجیهی ندارد و باید تمام تلاش خود را داشته باشیم تا خدمات به شکل مطلوبی به مردم ارائه شود.

وی با تاکید بر اینکه باید در منابع به شکل هدفمند هزینه شود و از صرف هزینه های غیر ضروری در تمام واحدها اجتناب شود تصریح کرد: برنامه های حوزه سلامت و  پرداخت حقوق و مزایای کارکنان و اعضای هیات علمی باید در اولویت قرار گیرد و باید از تعهد مالی در حوزه های غیر ضروری به طور جدی جلوگیری شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به نقش خیران سلامت در توسعه زیر ساخت های بهداشتی و درمانی و ارائه خدمات سلامت اظهار کرد: باید از ظرفیت خیران سلامت در پیشبرد اهداف عالی سلامت و رفع مشکلات این حوزه استفاده کرد.

دکتر محمد رضا دارابی ، کسب اعتبار مالی از منابع مختلف را امری ضروری عنوان  و اظهار امیدواری کرد: در سال جاری بیش از پیش بحث انضباط مالی مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به لزوم توجه به سقف تعهدات بیمه سلامت در سال جاری تاکید کرد: مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه باید این موضوع را مورد توجه قرار دهد تا ضمن ارائه خدمات مناسب به مردم، دانشگاه در این زمینه با مشکلی مواجه نشود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در حال حاضر این دانشگاه بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان از سازمان های بیمه گر طلب دارد و به همین میزان نیز به بخش های مختلف بدهی دارد اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی بیشترین میزان بدهی را به دانشگاه دارد که امیدواریم به زودی مشکلات این سازمان مرتفع و بدهی دانشگاه را بتواند پرداخت کند.

 معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این نشست توسعه های نامتوازن در بخش های مختلف را از مهمترین مشکلات حال حاضرعنوان کرد و گفت: باید زمانی ساخت پروژه ای در دستور کار قرار گیرد که تمام منابع آن از جمله نیروی انسانی، تجهیزات و دیگر موارد تامین شود.

 دکتر بحرینی با بیان اینکه در حال حاضر کمبود نیرو در بخش هیات علمی و کارکنان وجود ندارد خاطر نشان کرد: توزیع نامتناسب نیرو در بخش های مختلف موجب شده است که در برخی از واحدها با ازدیاد و در برخی با کمبود نیرو مواجه باشیم.

 وی با بیان اینکه برای رفع مشکلات باید تمام واحدها همکاری و همراهی داشته باشند تصریح کرد: باید تمامی واحدها از هزینه های غیر ضروری اجتناب کنند و درآمدها به شکل مناسبی استحصال شود.

مدیر برنامه ریزی، بودجه و پایش عملکرد دانشگاه علوم پزشکی مشهد توضیحات کاملی در خصوص قانون و ضوابط اجرایی بودجه سال1398، اسناد خزانه اسلامی، وضعیت دریافتی اعتبارات سرمایه ای دانشگاه و ردیفهای وزارتی در سال97، تجربیات تفاهم نامه سال97 در سه دستگاه بهداشت و درمان، آموزش و پژوهش و مقایسه مصارف و درآمدهای واحدها بیان نمودند و در انتها زمان ارسال فرم های تفاهم نامه سال98 بهمراه دستورالعمل و جدول زمانبندی به واحدهای تابعه را اعلام نمودند.

مدیر امور مالی دانشگاه نیز توضیحات جامعی در خصوص وضعیت دریافتی اعتبارات، ردیفهای وزارتی،  تخصیص و وصول درآمدها  و نحوه سازماندهی به پرداخت ها و وصولی ها ارائه نمودند.